TURQUALITY®, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programıdır.

SAMET, TURQUALITY kapsamında aldığı destek ile global pazarda yerini sağlamlaştırmayı sürdürüyor. SAMET’in TURQUALITY kapsamında aldığı destek; sergilemiş olduğu marka performansı ve “Olimpiyat Takımı” şampiyon adaylığı göz önünde bulundurularak 5 yıl daha uzatıldı.

SAMET, mobilya aksesuarları sektöründe TURQUALITY® programına kabul edilen ilk ve tek firmadır.
Almanya merkezli test kuruluşu LGA, 135 yıllık geçmişi ve uluslararası  geçerliliği olan, dünyada 30'dan fazla ülkede yer alan test laboratuarları ile Avrupa'nın en saygın test kuruluşları arasında yer almaktadır.

Ürünlerimizin uluslararası kalitesi, LGA tarafından, 2001 yılında sertifikalandırılmıştır. 
Almanya merkezli test kuruluşu NIMM, 1998 yılında Avrupa test kuruluşu olarak akredite olmuştur. SAMET, NIMM ile 2001 yılından beri sertifikalandırma çalışmaları yapmaktadır.
SAMET, Türkiye'de mobilya aksesuar sektöründe kalite standartlarının oluşması için öncülük eden ve yatırımlarına bu kapsamda yön veren bir kuruluştur. 

SAMET; 1989 yılında, menteşe sistemlerinde TSE markasını alan ilk firmadır.
SAMET ürünlerinin imalatında kullanılan hammaddelerin; çevreye ve insan sağlığına zararı olmadığına dair, ROHS direktifleri doğrultusunda, Intertek tarafından testler düzenlenmiştir. Bu testler sonucunda; SAMET ürünlerinin çevre ve insan sağlığına zararlı madde içermediği Intertek tarafından tescillenmiştir.
Samet Kalıp ve Madeni Eşya San. Ve Tic. A.Ş. Çevre Yönetim Sisteminin sürekli iyileştirilmesi için gerekli tüm faaliyetleri yerine getirmektedir. Bu kapsamda, Çevre Yönetim Sistemi ile hedeflenen çıktıları başarma kabiliyetini etkileyebilecek iç ve dış konular belirlenmiş olup, genel başlıkları aşağıda tanımlanmaktadır.
At Samet we recognise that our business has an impact on people’s working conditions and the environment. This Samet Supplier Code of Conduct comprises the minimum requirements relating to the Environment and Social & Working Conditions.

Understanding and appropriate fulfilment of Samet’s Guiding Principles managing the 8 core areas of Samet Supplier Code of Conduct are compulsory for all suppliers and contractors. Samet’s business partners play an important role in supporting the Company’s vision and goals and while they are independent businesses, we expect them to share similar operating philosophies and values.

Samet Suppliers shall always comply with the most demanding requirements whether they are relevant applicable laws or Samet specific requirements. Should the SAMET requirement contradict national laws or regulations, the law shall always be complied with and prevail. Insuch cases, the Supplier shall immediately inform SAMET.